IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

4 NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.12.2019

1.W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe

2. W poniedziałek i we wtorek ostatnie Roraty o godz. 7.00. Natomiast we wtorek z racji przypadającej wigilii Mszy św. wieczornej nie będzie. Jutro po Mszy św. porannej odwiedzimy chorych z komunią św.

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt św. Szczepana męczennika o godz. 8.00 i 11.00. Mszy św. o 17.00 nie będzie. Jest taka prośba, jeżeli jest poświęcany owies z racji św. Szczepana, to niech to będzie czyste zboże, a nie plewy, które później rzucane bardzo trudno jest posprzątać.

4. W piątek przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino, a w sobotę Święto Młodzianków, męczenników, w tym dniu będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

5. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii i w tym dniu odwiedzimy rodziny: ul. Polna i ul. Cicha, a w sobotę ul. Pienińska, ul. Krótka i ul. Kościelna. Początek kolędy od godz. 9.00.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Piotra Surmę

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


six + three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.