III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

3 NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.12.2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Zapraszamy każdego dnia na osobistą adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.30. Przed błogosławieństwem zostanie odmówiony dziesiątek różańca i litania do św. Jana Pawła II.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. Spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, połączone z przygotowaniem świątecznej liturgii, odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej. Natomiast dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Została złożona i przekazana kwota 450 zł.

7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

8. Bardzo prosimy o dostarczenie w tym tygodniu choinek do kościoła.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Floriana Kaczmarczyka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.