II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

2 NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.12.2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona Godzina Łaski. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka. Oto Matka Najświętsza, ogłasza, że każdy w tym czasie otrzyma od Boga to, co mu jest najbardziej potrzebne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Zapraszamy każdego dnia na osobistą adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.30. Przed błogosławieństwem zostanie odmówiony dziesiątek różańca i litania do św. Jana Pawła II.

3. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem po Mszy św. zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Za wszelki gest solidarności składamy podziękowania.

4. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz.18.00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

W tym tygodniu patronują nam

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, doktor Kościoła.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Albina Kubuszka

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


five × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.