I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

1 NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Od jutra decyzją metropolity krakowskiego każdego dnia będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Na zakończenie adoracji zostanie odmówiony dziesiątek różańca i Litania do św. Jana Pawła II z racji przypadających w przyszłym roku stulecie urodzin Wielkiego Papieża. Dzisiaj o godz. 16.30 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe o dobre przeżycie Adwentu.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział we Mszy św. roratniej ku czci Najśw. Maryi Panny, sprawowanej od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie dzieci i przyniesienia ze sobą lampionów. Przed Mszą św. będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30, w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30. Po Mszy św. poranne odwiedziny chorych z komunią św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji franciszkańskich. Natomiast w sobotę nabożeństwo różańcowe o 17.30 i zmiana tajemnic po Mszy św. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej nasze intencje i oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

4. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy św. o godz. 8.00 zostaną poświęcone i rozdane medaliki M.B. Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

5. Przyszła niedziela od wielu lat jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na ten cel.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

7. Zwracamy się z apelem do właścicieli psów, aby dobrze je pilnować. W ubiegłym tygodniu zdarzył się przykry incydent jeden pies wolno biegający zaatakował dziecko idące do szkoły. Dlatego bardzo prosimy o odpowiedzialność i trzymanie swoich psów na własnej posesji, by nie doszło do tragedii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
  • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Zdzisława Łętowskiego.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


nineteen + twenty =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.