XXXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.11.2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych.

5. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy z zmarłych. W niedzielę o godz. 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec, a w dni powszednie o godz. 17.15 wypominki o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zmarłych.

Moi Drodzy! W kinach wyświetlany jest film pt: „NIEPLANOWANE” oparty na faktach, który porusza wszystkich widzów. Ten film jest w stanie zmienić każdego człowieka. Dla wielu parafii organizowane są specjalne seanse, również i z naszej parafii chcemy zorganizować wyjazd na ten film. Gdy zgłosi się 40 osób bilety możemy nabyć w promocji. Dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Dla naszej parafii film będzie wyświetlony w kinie w Nowym Targu 16 listopada tj. w sobotę o godz. 16.00. Dojazd własnym środkiem lokomocji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours, rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat, biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Stanisława Bizuba.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.