XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.10.2019

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych dzisiaj o godz. 16.15, a w dni powszednie do czwartku o 17.30. Na zakończenie nabożeństw różańcowych do Żywego Różańca w naszej parafii zostanie przyjęta nowa Róża złożona z dzieci i młodzieży.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Szymona i św. Judy Tadeusza, Apostołów.

4. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W Tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga czasów w Jego Świętych. La nas są drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie się z naszym najlepszym Ojcem w niebie. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 11.00 i o 14.00, po której wyruszymy w procesji na cmentarz, aby tam modlić się za naszych zmarłych.

Do chorych z posługą kapłańską udamy się dzień wcześniej w czwartek po Mszy św. porannej.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, i o 18.00. O godz. 17.15 będą czytane wypominki, następnie różaniec w intencji zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja za zmarłych po kościele.

6. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

7. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do modlitwy z zmarłych. W niedzielę o godz. 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec, a w dni powszednie o godz. 17.15 wypominki o 17.30 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zmarłych.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Stefana Hornika.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.