XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.10.2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary na potrzeby misji.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe przez dzieci w pięknych strojach całego świata w intencji misji, na które już dzisiaj zapraszamy na godz. 16.15.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

  • We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II jednego z największych papieży naszych czasów. Zapraszamy do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  • W środę wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana

4. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych oraz wypisanie imion zmarłych i przyniesienie do zakrystii. Kartki rozłożone są na bocznych ławkach.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Bigos. Wieczny odpoczynek…

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Kazimierza Hornika.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.