XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.10.2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.

Dzisiaj nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o 16.15 z racji 13 dnia miesiąca poświęconego M. B. Fatimskiej, która prosiła o tę modlitwę. Na zakończenie odbędzie się procesja z figurą M.B. Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy dziewczęta o niesienie figury w pięknych strojach spiskich.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników polecajmy wspólnej modlitwie w tym dniu, szczególnie Grono Pedagogiczne naszej Szkoły Podstawowej w Dursztynie.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Wyjątkowo nabożeństwo różańcowe w poniedziałek i piątek zostanie odprawione o godz. 17.20, połączone z występem dzieci na temat misji i modlitwą „Dla jedności i pokoju”.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

  • w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia w dniu ich patrona.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Zenona Sołtysa.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.