XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.09.2019

1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 18.15. Prosimy o przyniesienie świec na procesję wokół kościoła. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej.

4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

5. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

6. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie przygotowujące dzieci do I Komunii św. z rodzicami odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Natomiast do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży w piątek również po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory żniwne tego roku i prosić, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. O godz. 14.00 rozpocznie się festyn dla wszystkich mieszkańców i gości. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: P. Franciszka Kubuszka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.