XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.09. 2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8.00.

4. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.30 podczas Godziny Świętej. Po Mszy Świętej pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów i lektorów.

5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Nabożeństwo do Serca P. Jezusa o 18.30. Ofiary składane w czasie Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom. Odwiedziny chorych z komunią św. po Mszy św. porannej.

6. W sobotę o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • We wtorek 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Henryka Hornik Sołtysa.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.