XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.08. 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. We wtorek w naszej archidiecezji przypada Święto NMP Kalwaryjskiej. Jest to również 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci M. B. Fatimskiej. O godz 18.15 odmówimy cząstkę różańca i procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

5. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana, kapłana i męczennika, natomiast w sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana.

6. Jutro w poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się zebranie straży pożarnej w remizie. W zakrystii przyjmujemy zapisy na album o kościołach Podhala i Spisza, również o naszej parafii.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Dariusz Jeleń, kawaler z parafii tutejszej oraz Karolina Łacek, panna z parafii św. Jacka w Chochołowie. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Małgorzatę Surmę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.