XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.07.2019

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, wspominamy wiele ważnych wydarzeń dla Polski dat historycznych. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

W tym dniu o godz. 21.00 rozpoczniemy odpust w naszej parafii ku czci M.B. Anielskiej. Po Mszy św. odbędzie się procesja z obrazem M. B. Anielskiej.

3. W piątek 2 sierpnia przypada uroczystość M. B. Anielskiej i związany z tą uroczystością odpust Porcjunkuli. Jest wyjątkowy przywilej wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu, każdy kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni warunki odpustu, to znaczy: przyjmie komunię św. oraz wzbudzi sobie pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma o 11.00 i o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył o. Lucjan Osiecki Oblat Maryi Niepokalanej. Prosimy o przygotowanie asysty na procesję.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca po Mszy św. porannej. W sobotę o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe i po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic.

5. W tym tygodniu patronują nam: W poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Natomiast w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, kapłan i doktora Kościoła.

6. W zakrystii przyjmujemy zapisy na album o kościołach Podhala i Spisza, również o naszej parafii.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Franciszka Kaczmarczyka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.