XIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

lipca 2019 r.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Jan z Dukli, kapłan. We wtorek święci męczennicy Mikołaj Pick, Willad i Towarzysze. W środę św. Weronika Giuliani, dziewica. W czwartek św. Benedykt, opat, patron Europy. W piątek św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik. Natomiast w sobotę święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę o godz. 18.15. Na zakończenie odbędzie się procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła. Mam nadzieję, że znajdą się dziewczęta w strojach spiskich, które poniosą figurę. Prosimy również przynieść świece na procesję.

Moi Drodzy! W całej Polsce zbierane są podpisy, aby Sejm RP uchwalił prawo chroniące dzieci przed siewcami deprawacji i dewiacji. Dlatego bardzo proszę, aby zabrać formularze z zakrystii do złożenia podpisu popierających ten projekt. Trzeba wpisać swoje dane, adres, pesel, złożyć podpis i wypełnione przynieść do zakrystii. Można również wypełnić na miejscu. Formularze z podpisami zostaną wysłane do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: P. Marię Hornik.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.