XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.06. 2019

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7.00 i 19.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00 i 19.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 19.00.

5. Moi Drodzy! Do naszej świątyni powróciły figury św. Jana Chrzciciela, św. Elżbiety i św. Zachariasza, które uległy zniszczeniu podczas pożaru klasztoru. Zostały one odnowione i obecnie św. Elżbieta i św. Zachariasz znajdują się w bocznym ołtarzu, natomiast św. Jan Chrzciciel będzie noszony jako feretron w czasie procesji eucharystycznej. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za złożone ofiary na renowację i konserwację figur.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Wiesława Waniczka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.