Niedziela Trójcy Św. – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.06.2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika. Natomiast w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów. W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego.

4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00 i 11.00. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po sumie w kierunku ul. Długą, ul. Polną i z powrotem do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na powyższej trasie i udekorowanie domów, jak również asystę i dziewczynki do sypania kwiatów.

5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową naszej parafii, przeniesioną z poniedziałku. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 11.30. Prosimy o przygotowanie asysty procesyjnej w pięknych strojach spiskich. Procesja po sumie będzie również procesją w Oktawie Bożego Ciała.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Krzysztofa Waniczka.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.