Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.06.2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 16.30.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. We wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Jolanty, zakonnicy.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek. O godz. 18.15 odmówimy cząstkę różańca, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy dziewczęta o niesienie figury w strojach spiskich, tak jak to miało miejsce w zeszłym miesiącu. Za tę posługę dziękujemy.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. Również w czwartek po każdej Mszy św. zostaną poświęcone chlebki i lilie ku czci św. Antoniego Padewskiego. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne błogosławieństwo.

8. 15 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w drodze powrotnej odwiedzimy Kraków-Łagiewniki i Centrum św. Jana Pawła II. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii, aby wyjazd doszedł do skutku musi zapisać się minimum 30 osób. Do tej pory zapisały się trzy osoby. Do wtorku będą trwały zapisy.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane kwartalne ofiary za obsługę zakrystii i na organizację odpustu parafialnego. Również po konserwacji powrócą do kościoła zabytkowe figury św. Elżbiety, św. Zachariasza i św. Jana Chrzciciela. Św. Jan Chrzciciel będzie używany do procesji jako feretron. Koszt renowacji wyniósł 5 tys. zł. Dlatego prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów od rodziny po 50 zł. Z góry wszystkim dziękujemy.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Pawła Sołtysa

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.