VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.05.2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Od jutra do środy wraz z cały Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Dlatego w specjalnej modlitwie będziemy modlić się o urodzaje po Mszy św. wieczornej udając się w trzy miejsca naszej parafii. W poniedziałek pójdziemy pod krzyż w stronę stadionu sportowego, we wtorek pod kapliczkę znajdującą się na posesji P. Horników, a w środę pod krzyż na cmentarzu. Zachęcamy do licznego udziału, by wspólnie modlić się w tej ważnej intencji.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Dzisiaj o godz. 16.30, a w pozostałe dni o 18.30.

5. W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika

6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz.18.30. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Jana Chlipałę

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seventeen + fourteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.