IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 12.05.2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 16.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej prowincji odbędzie się w najbliższą sobotę. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa jutro o godz. 18.15 odmówimy cząstkę różańca i odprawimy nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie odbędzie się procesja z figurą M. B. Fatimskiej wokół kościoła.

4. We wtorek przypada Święto św. Macieja, Apostoła, a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli,kapłana i męczennika, patrona Polski

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Daniel Szczepaniak, kawaler z parafii św. Stanisława B-pa Męczennika w Zaskalu oraz Wanda Waniczek z par. tutejszej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

Moi Drodzy! W naszym dekanacie Niedzickim po parafiach perygnują relikwie bł. Józefa Stańka, który pochodził z Łapsz Niżnych. Zginął podczas II Wojny Światowej w Warszawie. W naszej parafii będziemy gościć relikwie w przyszłą sobotę. Przybędą przed nabożeństwem majowym i będą w naszej parafii do niedzieli i pożegnanie po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy o liczny udział, aby oddać cześć naszemu rodakowi i za jego przyczyną prosić o bł. Boże dla nas.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Helenę Hajda i śp. Andrzeja Bizub. Wieczny odpoczynek…

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Romana Sowę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.