III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

5 MAJA 2019 r.

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 zostanie powtórzone misterium pt: „Szata” w Domu Kultury przy Tischnerówce w Łopusznej. Kto jeszcze chciałby zobaczyć przedstawienie to serdecznie zapraszamy do Łopusznej.

3. Jutro przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów polecajmy naszym modlitwom prosząc o dary Ducha Świętego.

4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Odpust we Frydmanie. Suma odpustowa o godz. 11.00.

5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

7. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Daniel Szczepaniak, kawaler z parafii św. Stanisława B-pa Męczennika w Zaskalu oraz Wanda Waniczek z par. tutejszej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stanisława Pukańskiego.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eighteen − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.