Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – ogłoszenia

21 KWIETNIA 2019

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msza Święta w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jeszcze o godz. 11.00, a w Poniedziałek Wielkanocny o 8.00 i 11.00. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj i jutro odmówimy o godz. 10.30. Natomiast w tygodniu o 18.30.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci P. Mieczysławy Faryniak, która spoczywa na naszym cmentarzu parafialnym. Dlatego Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona na Skałce, w miejscu związanym z życiem i działalnością P. Mieczysławy. Gdyby nie dopisała pogoda, wówczas Msza św. zostanie odprawiona w kościele. Mszy św. będzie przewodniczył o. Prowincjał Jacek Koman, a kazanie wygłosi o. Wacław Michalczyk.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy: P. Tomasza Bryksego.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


six − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.