Niedziela Palmowa – ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.04. 2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Dzisiaj o 14.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 16.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego kościoła parafialnego na Misterium pt. „Szata”.

3. We wtorek o godz. 19.30 w remizie strazackie odbędzie się spotkanie w sprawie przygotowań do Triduum Paschalnego.

4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej czyli pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa na godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 23.00. Postarajmy się, aby znaleźć czas na adorację i trwanie przy Chrystusie cierpiącym i opuszczonym. W tym dniu nie ma Mszy św. rano.

5. W Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 8.00. Parafialna Droga Krzyżowa o godz. 15.00 rozpoczniemy w kościele nowenną do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy na Skałce przy kaplicy Św. Ducha. O godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego i odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Adoracja potrwa do godz. 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa.

6. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. O godz. 8.00 Liturgia Godzin. Poświęcenie pokarmów o godz. 14.30.

7. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Druga Msza św. o godz. 11.00. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

9. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne z cukru rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc ubogim.

10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Władysława Jelenia.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four + 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.