V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

V NIEDZIELA W. POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04. 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Dzisiaj na każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy włącznie. Dzisiaj o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2. W poniedziałek, wtorek i w środę nauki będą głoszone na Mszach św. o godz. 07.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową wszystkich małżonków i rodziców. We wtorek swoją naukę będzie miała młodzież z naszej parafii. Ponadto w tych dniach o godz. 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rano pół godziny przed Mszą św., a wieczorem od 17.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, ale skorzystać w tych dniach odnowy wewnętrznej, w czasie rekolekcji. W sobotę i w niedzielę Palmową nie będzie spowiedzi.

W tych samych dniach rekolekcje będą miały dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej o godz. 10.00.

3. W sobotę w Nowym Sączu o godz. 17.00 zostanie przedstawione Misterium pt. „Szata” w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy alejach Wolności 40. Misterium zostało przygotowane przez s. Łucję i mieszkańców Dursztyna. Zapraszamy wszystkich chętnych, jeżeli będzie większa ilość, zorganizujemy autokar. W związku z tym prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do środy. W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej.

4. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Szczególnie zapraszamy wszystkich na godz. 10.30. Gromadzimy się na Skałce przy domu Sióstr Niepokalanek i stamtąd rozpocznie się uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do naszej świątyni. Przed wyjściem będzie krótka inscenizacja i zostanie odczytany fragment Ewangelii i nastąpi poświęcone palm.

Wyjątkowo w tym dniu Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o 14.30, następnie Gorzkie Żale z kazaniem i Msza św. o 16.00.

Na godz. 19.00 serdecznie wszystkich zapraszamy na Misterium „Szata”, które zostanie powtórzone w naszym kościele.

5. Do naszej świątyni powróciły figury z bocznych ołtarzy M. Bożej i św. Jana Chrzciciela po konserwacji i renowacji. Koszt odnowy wyniósł 3 tysiące złotych.

6. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia br z piątku na sobotę. Trasa wynosi 22 km. Wyruszy z Nowego Targu z kościoła św. Katarzyny po Mszy św. o 21.00 w stronę Turbacza i powrót inną trasą do Nowego Targu. Transport prywatny. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu zapisania się.

7. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne z cukru i małe paschaliki rozprowadzane przez Caritas. Paschaliki można wykorzystać w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w Wielką Sobotę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc ubogim.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • P. Piotra Hornika.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.