III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

III NIEDZIELA W. POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

Dzisiaj o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Jak już ogłaszaliśmy w zeszłą niedzielę dzisiaj po Mszy św. zbierane są ofiary dla poszkodowanych w pożarze w Łopusznej.

2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

  • w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe

  • we wtorek, czwartek o 17.30 i przed sumą w niedzielę będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej

  • w środę i piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pragniemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Jest możliwość złożenia przyrzeczenia trwającego 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki rozłożone są na stoliku pod chórem, które można zabrać i podpisać deklarację i dostarczyć do zakrystii.

4. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Chcemy zachęcić do takiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 12 kwietnia br z piątku na sobotę. Trasa wynosi 22 km. Wyruszy z Nowego Targu z kościoła św. Katarzyny po Mszy św. o 21.00 w stronę Turbacza i powrót inną trasą do Nowego Targu. Transport prywatny. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu zapisania się.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • Emila Tomaszkowicza.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fifteen − eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.