VIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.03.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. W ramach tej modlitwy i przygotowania się do Wielkiego Postu dzisiaj jutro i we wtorek od godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i zakończenie nabożeństwem dzisiaj o 16.30, a w pozostałe dni o 17.30.

2. Jutro przypada Święto św. Kazimierza Królewicza

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

5. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

6. Porządek nabożeństw w czasie Wielkiego Postu wygląda następująco:

  • w poniedziałek i w sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe

  • we wtorek, czwartek o 17.30 i przed sumą w niedzielę będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej

  • w środę i piątek o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

  • w niedzielę o 15.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Roberta Cudzicha.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fourteen + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.