VII Niedziela zwykła – ogłoszenia

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 lutego 2019

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. W czwartek dziękując za dar Eucharystii i Kapłaństwa, gromadzimy się na nabożeństwie Godziny Świętej o 17.30. Będziemy modlić się o nowe, liczne powołania kapłańskie i zakonne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W I Piątek rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu w godzinę miłosierdzia o 15.00 i zakończenie nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Odwiedziny chorych po Mszy św. porannej. Okazja do spowiedzi rano pół godziny przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.00. Ofiary składane na tacę na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na misje franciszkańskie.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.

5. W kościele znaleziono obrączkę ślubną. Jeżeli ktoś zauważył jej brak, to jest do odebrania w zakrystii.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Bogusława Sołtysa.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eighteen + three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.