V Niedziela zwykła – ogłoszenia

V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 luty 2019

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji chorych i cierpiących. Po mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego przypada wspomnienie św. Cyryla mnicha i św Metodego biskupa, patronów Europy. Również w tym dniu wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych, aby dobrze przygotowali się do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa i małżonkach, by jak jak najlepiej wypełniali ślubowanie małżeńskie. W tym dniu odpust w Krempachach. Suma w języku polskim o godz. 9.30, a w języku słowackim o 11.30.

5. Do konserwacji zostały oddane figury z bocznych ołtarzy Matki Bożej i św. Jana Chrzciciela. Renowacja figur była konieczna z powodu zaatakowania kornikiem. Konserwacja potrwa kilka tygodni.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Zbigniewa Surmę.

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


nine − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.