III Niedziela zwykła – ogłoszenia

III NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 stycznia 2019

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty. O godz. 16.30 nieszpory kolędowe.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Dzisiaj również zbierana jest roczna składka po 50 zł. od rodziny na kwiaty i również po 50 zł. od rodziny na energię przez Radę Parafialną w Remizie Straży Pożarnej.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

5. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, gromadzimy się w czwartkowy wieczór na nabożeństwie Godziny Świętej o 17.30. Będziemy modlić się o nowe, święte powołanie kapłańskie i zakonne. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w I Piątek o godz. 17.30. Odwiedziny chorych po Mszy św. wieczornej. Ofiary składane na tacę na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na misje franciszkańskie.

7. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Na Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Emila Mocherka

Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


ten + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.