II Niedziela zwykła – ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 stycznia 2019

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. We wtorek 22 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Jest to zarazem Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

4. W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, a w sobotę wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

5. W przyszłą niedzielę będzie zbierana roczna składka po 50 zł. od rodziny na kwiaty i również po 50 zł. od rodziny na energię przez Radę Parafialną w Remizie Straży Pożarnej.

6. W tym tygodniu zaległe kwartalne wpłaty na potrzeby kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Helena i Emil Mocherkowie,
  • P. Patrycja i Szczepan Mocherkowie.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stanisława Sołtysa.

    Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą. 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fifteen − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.