Niedziela Św. Rodziny – ogłoszenia

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W środę przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W tym dniu w I czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17.30.

5. Od Nowego Roku w każdy pierwszy piątek miesiąca rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu w godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 i zakończenie adoracji nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Chrystusem utajonym pod postacią chleba w monstrancji. Odwiedziny chorych po Mszy św. rannej. Na Mszy św. wieczornej będą zbierane ofiary na misje franciszkańskie.

6. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnie nabożeństwo różańcowe o 17.30 i po Mszy św. zmiana tajemnic.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas Mszy Świętych.

8. W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy Wasze Rodziny. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wszelką życzliwość i za każde dobre słowo, jak również cenne uwagi. Dziękujemy za złożone ofiary podczas kolędy, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

9. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Małgorzata i Piotr Iglarowie,
  • P. Grażyna i Michał Hornikowie,
  • P. Beata i Zbigniew Sołtysowie,
  • P. Aleksandra Kachniarz – wpłata za 4 kwartały

10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Tomasza Bigosa.

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seventeen + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.