II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.12. 2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do licznego udziału i przyniesienia tradycyjnych lampionów. Przed Mszą św. roratną są śpiewane Godzinki ku czci NMP.

3. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary po Mszy św. jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. W ty dniu przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy, męczennicy, a w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.

5. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Msza św. roratna w tym dniu zostanie odprawiona wyjątkowo rano o godz. 7.00.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

7. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Agnieszka i Piotr Jeleniowie,
  • P. Iwona i Antoni Hornikowie,
  • P. Anna i Rafał Sowowie.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Walentego Kaczmarczyka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.