I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.12. 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. Dzisiaj o godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec o dobre przeżycie Adwentu.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do licznego udziału i przyniesienia tradycyjnych lampionów. Przed Mszą św. roratnią będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

3. Dzisiaj zbierane są ofiary za obsługę cmentarza i kwartalne ofiary za obsługę zakrystii.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, jest patronem pszczelarzy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 17.30, a w piątek nabożeństwo do Serca P. Jezusa o 17.30. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św.

6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone i rozdane medaliki M. B. Niepokalanej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości.

7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Pragniemy również powiadomić i podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pogorzelców. Została złożona kwota 2013 zł i 50 gr.

9. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Maria i Tadeusz Waradzynowie, 
  • P. Łucja i Tomasz Bryksowie – wpłata za 2 kwartały,
  • P. Helena i Józef Pierchałowie,
  • P. Monika i Bogdan Pierchałowie,
  • P. Maria i Tomasz Bigosowie,
  • P. Małgorzata i Franciszek Pierchałowie,
  • P. Monika i Władysław Łojasowie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Krzysztofa Kalembę.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.