Uroczystość poświęcenia kościoła – ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ POŚWIECENIA KOŚCIOŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10. 2018

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. Jutro w poniedziałek o godz. 14.00 na Mszy św. pogrzebowa za zmarłą Jolantę Pitek ze wspólnoty Niepokalanej Matki Kościoła, która przez 30 lat pracowała w Duszpasterstwie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny. W naszych modlitwach polecajmy duszę śp. Jolanty Miłosierdziu Bożemu .

3. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe.

4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy P. Boga wszystkich czasów w Jego Świętych. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku o godz. 8.00, 11.00 i 14.00 po której wyruszymy w procesji na cmentarz, aby modlić się za naszych zmarłych.

5. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za naszych drogich zmarłych. Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie komunii św. i zmówienie modlitwy w int. wyznaczonych przez Ojca Świętego. W piątek o godz. 17.15 wypominki, o 17.30 Droga Krzyżowa i po Mszy św. procesja za zmarłych. W tym dniu z posługą do chorych udamy się po Mszy św. porannej. Ofiary składane podczas Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 17.15 wypominki i o 17.30 różaniec w intencji zmarłych i po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W niedziele o godz. 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec, a w dni powszednie o godz. 17.15 wypominki i o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość związaną z setną rocznicę uzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. O godz. 10.15 gromadzimy się przy klasztorze Sióstr Niepokalanek, gdzie nastąpi przemarsz ulicą Długą do kościoła. Zapraszamy wszystkich z symbolami patriotycznymi w strojach spiskich i galowych. O godz. 11.00 Msza św i po niej przed kościołem zostanie wypuszczony różaniec do nieba i odmówimy dziesiątek różańca w int. Polski. Następnie zostanie zatańczony Polonez i wystąpi Grupa Rekonstrukcyjna.

Ponownie zapraszamy na godz.15.00 do remizy strażackiej na widowisko słowno-muzyczne, po czym nastąpi zabawa.

W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Anna i Marcin Ślazykowie – wpłata za 2 kwartały,
  • P. Krystyna i Jan Bizubowie,
  • P. Genowefę i Zenon Sołtysowie, 
  • P. Anna i Józef Sowowie,
  • P. Maria i Krzysztof Błachutowie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Romana Kaczmarczyka.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


three × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.