XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.09. 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Dzisiaj o godz. 13.00 w remizie strażackiej odbędzie się zebranie wiejskie. Również dzisiaj będą zbierane ofiary za obsługę zakrystii.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 16.30. Dla dzieci przygotowane są piękne plansze i w każdym dniu będą rozdawane fragmenty do tej planszy.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus. We wtorek Świętych Aniołów Stróżów. Pamiętajmy zawsze o krótkiej modlitwie: Aniele Stróżu mój…

4. W czwartek przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona i założyciela trzech zakonów. W przeddzień w środę po różańcu odbędzie się tradycyjne nabożeństwo tzw. TRANSITUS, upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca P. Jezusa i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odwiedziny chorych po rannej Mszy św. Na wieczornej Eucharystii ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Odpust w Mizernej. W tym dniu przed nabożeństwem, które w niedzielę odprawiamy o 16.30 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

8. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Daria i Paweł Sołtysowie,
  • P. Anna i Stanisław Bigosowie,
  • P. Józef Kaczmarczyk.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Zbigniewa Sołtysa.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.