XX Niedziela zwykła – ogłoszenia

2 WRZEŚNIA 2018

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory żniwne tego roku i prosić, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. O godz. 14.00 przy klasztorze rozpocznie się festyn dla wszystkich mieszkańców. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Ofiary składane podczas Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na cele misyjne.

6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

7. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Lidia i Krzysztof Waniczkowie – wpłata za 2 kwartały
  • P. Olga i Stanisław Sołtysowie,
  • Rodzina Bratkowskich – wpłata za 4 kwartały
  • P. Elżbieta i Stanisław Pukańscy – wpłata za 4 kwartały

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Marię Mocherek.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seven − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.