XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

29 LIPCA 2018

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. W tym dniu o godz. 21.00 Mszą św rozpoczniemy odpust w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się procesja z obrazem Matki Bożej Anielskiej.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, uroczysta suma o 11.00 i ostatnia Msza św. o 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył o. Dariusz Sambora, komisarz Ziemi Świętej. Bardzo proszę o przygotowanie asysty na procesję.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej, pierwszy czwartek, piątek i sobota. W pierwszy piątek o godz. 18.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Ofiary składane na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich. Odwiedziny chorych po rannej Mszy św. Natomiast w sobotę o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

5 W tym tygodniu patronują nam: We wtorek św. Ignacy Loyola, założyciel zakonu Jezuitów, w środę św. Alfons Maria Liguori, założyciel zgromadzenia Redemptorystów, a w sobotę św. Jan Maria Vianney, kapłan, patron proboszczów.

6. W tym tygodniu na dalsze prace remontowe przy naszym kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Maria i Stanisław Bizubowie
  • P. Barbara i Andrzej Bizubowie.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Józefa Sowę

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


thirteen − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.