Zesłanie Ducha Św. – ogłoszenia

20 MAJA 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Odpust w Maniowach, suma o godz. 11.00.

3. W środę przypada święto poświecenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św.

6. Wczoraj w Niedzicy grupa naszych ministrantów: Kamil Łopata, Arkadiusz Łopata, Adam Pierchała, Mirosław Pierchała, Paweł Kubuszek i Marek Ślęzak zostali przyjęci do grona lektorów. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby jak najlepiej wykonywali swoją posługę.

7. Na najbliższym zebraniu wiejskim będą omawiane wszystkie sprawy związane z cmentarzem parafialnym. Dlatego do tego czasu nie będą podejmowane decyzje z wyznaczaniem miejsca na terenie cmentarza.

8. W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Maria i Seweryn Jeleniowie,
  • P. Marcelina i Mateusz Pabisińscy,
  • P. Anna i Walenty Kaczmarczykowie,
  • P. Iwona i Mirosław Kaczmarczykowie,
  • P. Celina i Jacek Bigosowie,
  • P. Józef Kaczmarczyk,
  • P. Anna i Józef Sowowie,
  • P. Maria i Krzysztof Błachutowie.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Andrzeja Bizuba z ul. Polnej.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 + ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.