IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

22 KWIETNIA 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

3. W środę obchodzimy święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi br. Marek. W naszych modlitwach pamiętajmy o nim, wypraszając dla niego potrzebne łaski w życiu zakonnym.

4. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci Mieczysławy Faryniak, która spoczywa na naszym cmentarzu parafialnym. Dlatego Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona na Skałce w miejscu związanym z życiem i działalnością Pani Mieczysławy. Gdyby nie dopisała pogoda, wówczas Msza św. będzie odprawiona w kościele. Mszy św. będzie przewodniczył o. Prowincjał Jacek Koman, kazania w tym dniu będzie głosił o. Wacław Michalczyk.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Artur Waniczek, kawaler z parafii tutejszej oraz Stanisława Hornik, panna z parafii tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić do kancelarii parafialnej.

6. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania: gęstości kości, płuc oraz zakwaszenia organizmu, które odbędzie się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy kościele we wtorek 24 kwietnia o godz. 11.30. Badanie częściowo są dofinansowane. Dopłata pacjenta do badania to 25 zł.

W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Ewa i Roman Struzikowie,
  • P. Agnieszka i Marek Łopatowie,
  • P. Małgorzata i Piotr Iglarowie,
  • P. Bogumiła i Kazimierz Hornikowie – wpłata za 3 kwartały
  • P. Krystyna i Jan Bizubowie,
  • P. Leszek Sołtys,
  • P. Lucyna i Józef Pierchałowie,
  • P. Natalia i Roman Pierchałowie.

7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Rafała Sowę.

 Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fourteen + twenty =