II Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

8 KWIETNIA 2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Dzisiaj z racji Uroczystości Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, jest to szczególna godzina podczas, której można wyprosić wiele łask u Chrystusa Miłosiernego.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Foldery rozłożone są pod chórem, które można zabrać i złożyć deklarację.

4. Od jutra Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 19.00.

5. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

6. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. W przyszłą niedzielę Msza św. o 11.00 zostanie odprawiona pół godz. później o 11.30.

7. W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Anna i Władysław Jeleniowie,
  • P. Agnieszka i Piotr Jeleniowie,
  • P. Anna i Krzysztof Kalembowie,
  • P. Grażyna i Michał Hornikowie.

8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Andrzeja Kaczmarczyka.

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


ten + twenty =