Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia

1 KWIETNIA 2018

1.Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msza Święta dzisiaj jeszcze o godz. 11.00 . Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 11.00. Mszy św. o 17.00 nie będzie. Dzisiaj i jutro nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona o godz. 10.30. Jak co roku jutro będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

5. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

6. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

7. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. b-pa Damiana Muskusa. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

8. W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Anna i Marian Ślazykowie – wpłata za 2 kwartały
  • P. Anna i Walenty Kaczmarczykowie,
  • P. Emilia i Roman Sołtysowie – wpłata za 2 kwartały
  • P. Julia i Dariusz Kaczmarczykowie,
  • P. Zofia i Franciszek Kaczmarczykowie.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stanisława Rabiańskiego.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four × 1 =