Niedziela Palmowa – ogłoszenia

25 MARCA 2018

1.Rozpoczynając Wielki Tydzień, Niedzielą Palmową. Starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii. Dzisiaj Droga Krzyżowa o 14.30, następnie nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 16.00. O godz. 17.00 w remizie strażackiej odbędzie się spotkanie w sprawie przygotowań do Triduum Paschalnego. Dzisiaj również zbierane są ofiary za obsługę zakrystii.

2. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy od poniedziałku do środy pół godz. przed każdą Mszą św.

3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 23.00. Postarajmy się, aby w tych dniach Triduum Paschalnego znaleźć czas na adorację i trwanie przy Chrystusie cierpiącym i opuszczonym.

4. W Wielki Piątek – Liturgia Godzin o godz. 8.00. Parafialna Droga Krzyżowa o godz. 15.00 rozpocznie się na Wichrówce, a zakończy przy kościele. Na nabożeństwo prosimy ze sobą zabrać śpiewniki. O godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja do 23.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża będą przekazane na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się o godz. 18.30.

5. W Wielką Sobotę, Liturgia Godzin o godz. 8.00 pamiętajmy, aby zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 14.30. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na tę liturgię prosimy przynieść ze sobą świece.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Druga Msza św. o godz. 11.00. W uroczystość Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

7. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

8. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z cukru, rozprowadzane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

9. W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • P. Hanna i Robert Cudzichowie,
  • P. Daria i Paweł Sołtysowie,
  • P. Anna i Stanisław Bigosowie,
  • P. Zdzisław Sowa,
  • P. Łucja i Tomasz Bryksowie,
  • P. Maria i Franciszek Hornikowie,
  • P. Iwona i Antoni Hornikowie.

10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Franciszka Łukasza.

Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 + 4 =