IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

11 MARCA 20018 r.

1.Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. Dzisiaj na każdej Mszy św. rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy. O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o 16.00 Msza św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą głoszone na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na naukę stanową dla wszystkich małżonków i rodziców. We wtorek po Mszy św. wieczornej swoją naukę będzie miała młodzież naszej parafii. Ponadto w tych dniach rekolekcji o godz. 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rano pół godz. przed Mszą św., wieczorem od godz. 17.00. W tych samych dniach swoje rekolekcje będą miały dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 10.00. Ofiary składane we wtorek i środę będą przeznaczone na potrzeby Sanktuarium M. Bożej w Kazimierzu Dolnym, gdzie obecnie pracuje o. Bernard, jako wyraz wdzięczności za trud prowadzenia rekolekcji w naszej parafii.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej drogę krzyżową poprowadzi młodzież. Zaprezentują oni w formie teatru cieni przedstawienie pt: „Wyrzuty sumienia”.

5. W tym tygodniu ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele złożyły następujące rodziny:

  • Siostry Pasterzanki – wpłata za 4 kwartały
  • P. Barbara i Andrzej Świstowie,
  • P. Irena i Stanisław Hornikowie – wpłata za 4 kwartały
  • P. Małgorzata i Andrzej Bizubowie,
  • P. Katarzyna i Paweł Sołtysowie,
  • P. Władysław i Monika Łojasowie,
  • P. Franciszek i Małgorzata Pierchałowie,

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Franciszka Knurowskiego.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


ten − four =