II Niedziela zwykła – ogłoszenia

14 stycznia 2018

1.Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2.Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3.W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu. W tym dniu przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

4.Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w klasztorze.

5.W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

6.W przyszłą niedzielę Siostry Niepokalanki wraz z przedszkolakami i rodzicami serdecznie zapraszają na jasełka Bożonarodzeniowe „Książę Pokoju”, które odbędą się w budynku OSP w Dursztynie o godz. 15.00.

Moi Drodzy! Została zakończona część prac przy naszym kościele, między innymi odmalowanie świątyni wewnątrz, ocieplenie kaplicy i zakrystii, zainstalowanie wentylacji. To dzięki Waszym ofiarom udało się tego dokonać. Po spotkaniu z Radą Parafialną została podjęta decyzja, aby dalej kontynuować prace związane z renowacją kościoła. Chodzi o zabezpieczenie blachy na dachu kościoła, konserwację ławek w świątyni i części boazerii na chórze, jak również wymiany tablicy elektrycznej w zakrystii. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby dalej były kontynuowane wpłaty kwartalne na te cele. Z góry za zrozumienie i życzliwość pragnę podziękować. Przy tej okazji na prośbę Rady Parafialnej zwracam się z prośbą, aby wszelkie prace prowadzone na cmentarzu były omawiane z Radą Parafialną.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy p. Wojciecha Hornik, ul. Cicha 1

Niech Bóg błogosławi wszystkim i udziela potrzebnych łask na każdy dzień

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 − 19 =