Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

31 GRUDNIA 2017

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 16.30 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. O godz. 17.00 Msza św. dziękczynna.

2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nieszpory kolędowe.

3. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie.

4. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego o Grzegorza z Nazjanzu, a w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Godziny Świętej o 17.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych po Mszy św. rannej.

7. W sobotę, w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela. W zakrystii można nabyć kadzidło i kredę.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy Wasze rodziny. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za serdeczne przyjęcie, wszelką życzliwość i za każde dobre słowo, jak również uwagi i propozycje na przyszłość. Dziękujemy za złożone ofiary podczas kolędy, które zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele.

10. W tym tygodniu ofiary na malowanie kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. JulIa i Dariusz Kaczmarczykowie,
  • P. Zofia i Franciszek Kaczmarczykowie,
  • P. Emilia i Roman Sołtysowie,
  • P. Jan Sołtys,
  • P. Aleksandra Kachniarz – wpłata za 4 kwartały,

11. P. Franciszkowi Hornik dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele.W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stanisława Bizuba.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2018. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.
  • Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie.
  • Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W sobotę, w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × 1 =