IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

24 GRUDNIA 2017

1.Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.

2. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w Święto św. Szczepana, Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Mszy św. o godz. 17.00 w tych dniach nie będzie. Tradycyjne poświęcenie owsa we wtorek w Święto św. Szczepana po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W środę przypada święto św. Jana Ewangelisty, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo wina

4. W czwartek święto św. Młodzianków, męczenników z Betlejem.

5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

6. Informujemy, że wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii zaraz po świętach. W środę ul. Długa numery parzyste i ul. Pod Skałką. W czwartek ul. Długa numery nieparzyste i ul. Zielona. W piątek pozostałe ulice. Kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00.

7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku i Msza św. dziękczynna o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu ofiary na malowanie kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Kinga i Piotr Surmowie,
  • P. Maria i Florian Kaczmarczykowie,
  • P. Maria i Andrzej Kaczmarczykowie,
  • P. Grażyna i Andrzej Kaczmarczykowie,
  • P. Sylwia i Andrzej Bednarczykowie,
  • P. Łucja i Tomasz Bryksowie,
  • P. Maria i Tomasz Bigosowie.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Franciszka Kubuszka.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × 5 =