III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

17 GRUDNIA 2017

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. O godz. 16.30 różaniec o dobre przygotowanie i przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj również zbierane są ofiary za obsługę zakrystii.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o ofiarowanie choinek do świątecznego wystroju kościoła oraz przygotowanie ich do dekoracji w poniedziałek.

4. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 18. Przed Mszą św. śpiewane są Godzinki ku czci NMP.

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 11.00. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem.

6. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie rano przed i po Mszy św, wieczorem od godz. 17.00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

7. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00.

8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas.

9. Moi Drodzy! W tym tygodniu pewna rodzina w Kacwinie straciła cały swój dobytek w pożarze: zabudowania, meble, ubrania i wszystko co się znajdowało wewnątrz. Każdy, kto by chciał wesprzeć pogorzelców nawet skromną ofiarą w imię solidarności i chrześcijańskiej miłości może to uczynić po Mszy św. wychodząc z kościoła.

10. W tym tygodniu ofiary na malowanie kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Daria i Paweł Sołtysowie,
  • P. Lucyna i Józef Pierchałowie,
  • P. Natalia i Tomasz Pierchałowie,
  • P. Joanna i Walenty Kaczmarczykowie,
  • P. Beata i Zbigniew Sołtysowie.

11.Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Stefana Hornika.

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


one × four =