Uroczystość Chrystusa Króla – ogłoszenia

26 LISTOPADA 2017

1.Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusa, dlatego po w Mszy Świętej wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś również zbierane są ofiary za obsługę zakrystii, oraz doroczne wynagrodzenie dla P. Mariana Łętowskiego za dbanie o porządek na cmentarzu.

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana. We wtorek wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana. W środę przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. W sobotę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z komunią św. po Mszy św. porannej. Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek o 17.15 wypominki i Godzina Święta i po Mszy św. Droga Krzyżowa za zmarłych. W piątek od godz. 17.30 nabożeństwo do Serca P. Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec i po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

5.W tym tygodniu ofiary na malowanie kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Bronisława i Czesław Kubuszkowie,
  • P. Rozalia i Wiesław Wójciakowie,
  • P. Marian Hornik,
  • P. Grzegorz Hornik,
  • P. Teresa i Józef Sowowie,
  • P. Teresa i Walenty Pitkowie.

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Bronisława Sołtysa.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wiele łask Bożych w nowym tygodniu.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 + 20 =