XXXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

5 LISTOPADA 2017

1.Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie o godz. 17.45 wypominki i po Mszy św. Droga Krzyżowa w intencji zmarłych. Natomiast w niedzielę o godz. 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec w intencji zmarłych.

2. W czwartek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W sobotę 11 listopada przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu ofiary na malowanie kościoła złożyły następujące rodziny:

  • P. Helena Kubuszek,
  • P. Olga i Stanisław Sołtysowie,
  • P. Barbara i Andrzej Świstowie,
  • P. Helena i Józef Pierchałowie,
  • P. Monika i Bogusław Pierchałowie,
  • P. Walenty Sowa – wpłata za 4 kwartały,
  • P. Maria i Franciszek Hornikowie,
  • P. Maria i Franciszek Łukaszowie.

5. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Elżbietę Kubuszek.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wiele łask Bożych w nowym tygodniu.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 − two =