XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

29 października 2017

1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Dzisiaj o godz. 15.00 wyrusza pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie na nocne czuwanie przed Najśw. Sakramentem.

2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o godz. 8.00, 11.00 i 14.00 po której odbędzie się procesja na cmentarz. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

4. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.15 wypominki, o 17.30 Godzina Święta i po Mszy św. procesja po kościele za zmarłych. W pierwszy piątek o 17.15 wypominki, o 17.30 nabożeństwo do serca Pana Jezusa i po Mszy św. Droga Krzyżowa. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele Misji i misjonarzy. Odwiedziny chorych z komunią św. po Mszy św. o godz. 8.00. W sobotę tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką miłosierdzia, Pośredniczką. W sobotę o 17.15 wypominki, o 17.30 różaniec w intencji zmarłych i po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w tych dniach od godz. 17.15, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.

6. Przez cały listopad zapraszamy do modlitwy za zmarłych. W dni powszednie o godz. 17.45 wypominki, i po Mszy św. Droga Krzyżowa w intencji zmarłych. Natomiast w niedzielę o godz. 16.15 wypominki i o 16.30 różaniec w intencji zmarłych.

7. Dzisiaj zbierane są ofiary za obsługę zakrystii.

8. Do 3 listopada można podziwiać w naszym kościele piękną wystawę Sanktuariów Maryjnych wykonanych przez przedszkolaków i ich rodziców.

9. W tym tygodniu ofiary na wentylacje kościoła złożyły następujące rodziny:

 • P. Maria i Stanisław Rabiańscy,
 • P. Helena i Julian Sołtys – za 2 kwartały,
 • P. Agnieszka i Andrzej Sołtysowie –  za 2 kwartały
 • P. Walenty Hornik – za 4 kwartały
 • P. Albin Kubuszek,
 • P. Justyna Kowalczyk,
 • P. Dorota i Piotr Hornikowie,
 • P. Bolesław Kaczmarczyk,
 • P. Siostry Pasterzanki – za 2 kwartały
 • P. Siostry Niepokalanki – za 2 kwartały
 • P. Martyna i Stanisław Niemcowie
 • P. Maria i Stanisław Bizubowie,
 • P. Helena i Andrzej Ciężobkowie,
 • P. Małgorzata i Grzegorz Gromadowie,
 • P. Agnieszka i Piotr Jeleniowie,
 • P. Maria i Seweryn Jeleniowie,
 • P. Marcelina i Mateusz Pabisińscy.

10. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

 • p. Henryka Hornika.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wiele łask Bożych w nowym tygodniu.

 
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seventeen + sixteen =