Poznaliśmy najpiękniejsze sanktuaria

Trochę to wszystko trwało, bo zadanie jurorzy naprawdę mieli niewdzięczne. Ostatecznie po dzisiejszym nabożeństwie różańcowym ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu.

Tuż po tym, jak o. proboszcz zapowiedział, że teraz będzie werdykt, s. Łucja podziękowała wszystkim rodzinom za prace, które wpłynęły na konkurs. Odczytanie protokołu jury przypadło w udziale s. Urszuli:

Protokół obrad komisji konkursowej Konkursu Plastycznego dla dzieci i rodziców z przedszkola Sióstr Niepokalanek w Dursztynie pt. “Zareklamuj miejsce szczególnego kultu i czci Maryi”.

Jury w składzie:

  • Przewodniczący – o. Józef Kiełbasa
  • Członkowie – s. Urszula Motyka,  p. Aleksandra Kachniarz

20 października 2017 r. po wnikliwej ocenie prac konkursowych wyłoniło zwycięzców oraz wyróżnionych.

I tak:

Grand Prix za najlepszą pracę otrzymują wykonawcy makiety Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – rodzina państwa Jeleniów. Kodeń najpiękniejszy!

Praca ta zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ wykonana została z wyjątkowym pietyzmem i wielką dbałością o architektoniczne detale. Powstała makieta o ogromnej sile przekazu.

Komisja postanowiła przyznać 2 równorzędne I miejsca. Nagrodą tą uhonorowano państwa Kaczmarczyków, wykonawców Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kętach oraz państwa Rusnaków, którzy wykonali Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej z Pacław.

Jury przyznało ex-aequo 3 nagrody za II miejsca. W tej kategorii znaleźli się autorzy Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu – państwo Łętowscy oraz państwo Sołtysowie za Sanktuarium w Gietrzwałdzie, a także  państwo Sołtysowie będący autorami makiety Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

III miejsca (jury postanowiło uhonorować w ten sposób 4 rodziny). Są to:

  1. Gryglakowie za wykonanie Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie;
  2. Krzysiakowie za pracę przedstawiającą Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej;
  3. Hornikowie – wykonawcy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.
  4. Chmielakowie za makietę przedstawiającą Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie

Szczególne wyróżnienia powędrują do 3 rodzin, a mianowicie: rodziny Błachutów– państwo Błachutowie wykonali Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu rodziny Sołtysów – ci państwo są autorami pracy Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej oraz rodziny Bigosów, wykonawców Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich.

            Pozostałe prezentacje plastyczne zostały przez jurorów wyróżnione.

Wszystkie, prezentowane w ramach konkursu prace spełniały wymogi regulaminowe. Ponadto autentycznie przykuwały uwagę oglądających, odznaczały się oryginalnością i należytą starannością wykonania.

Organizatorki konkursu Siostry Niepokalanki bardzo dziękują za tak duże zaangażowanie poszczególnych rodzin w wykonanie prezentacji plastycznych, za szeroki odzew, z jakim konkurs się spotkał i wysoki poziom wykonawczy.

Na wręczenie nagród maluchy i rodzice muszą jeszcze trochę poczekać. Przywiezie je im osobiście sam Św. Mikołaj!!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 − dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.