XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 24 września 2017

1.Dzisiaj zbierane są ofiary za obsługę kościoła. Również dzisiaj o godz. 13.00 w remizie strażackiej odbędzie się zebranie wiejskie, na które zaprasza Pani Sołtys.

2. W tym tygodniu patronują nam: 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus. 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek. 28 IX – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech 30 IX – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

3. W czwartek zapraszamy młodzież z klas II, III i ze szkoły średniej, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie w salce w klasztorze.

4. W piątek 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Szczepan Mocherek, kawaler z parafii tutejszej oraz
  • Patrycja Majerczak, panna z parafii św. Katarzyny z Nowej Białej. Każdy, kto wiedziałby o istniejących przeszkodach kanonicznych wobec powyższego związku, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić do kancelarii parafialnej.

7. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt TV i AGD np. pralki telewizory, komputery). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez kościół. Zużyty sprzęt można dostarczać do klasztoru do jutra do godz. 14.30. Szczegóły umieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła.

8. Na koncie parafii na wentylację kościoła znajduje się kwota 30 550 zł. Prace związane z wentylacją kościoła rozpoczną się w tym tygodniu. W minionych dniach ofiary na ten cel złożyły następujące rodziny:

  • P. Lidia i Krzysztof Waniczkowie – wpłata za 2 kwartały,
  • P. Małgorzata Surma – wpłata za 2 kwartały,
  • P. Maria i Stanisław Bizubowie.

9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy:

  • p. Walentego Kaczmarczyka.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wiele łask Bożych w nowym tygodniu.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


five × four =